Вплив простатиту на чоловіче здоров'я

Вплив простатиту на чоловіче здоров'я

зміст
  • Розлади потенції: з чим вони пов'язані
  • Чому потрібно лікувати простатит?
  • Функції простати: виробництво гормонів в екстрених випадках
  • Звідки в простаті інфекція?
  • Коли потрібно лікування і ліки?

Про простатиті як про основний чоловічий інтимної проблеми чули багато. Але далеко не кожен чоловік знає про те, якими симптомами вона виявляється і якими методами варто проводити профілактику даної делікатній хвороби.

Причиною даної патології нерідко стає хронічна або прихована інфекція, що провокує запалення простати. Розвиток простатиту впливає на виробництво чоловічих гормонів, призводить до порушення потенції, що змушує звертатися до лікаря і приймати ліки, проходитимуть неприємні процедури. Чи можна цього уникнути?

Розлади потенції: з чим вони пов'язані

Расстройства потенции: с чем они связаны

Проблеми з потенцією вкрай болісно сприймаються чоловіками в будь-якому віці, і якщо вони стають звичною справою, страждає психологічний стан, втрачається впевненість у собі. За даними лікарів, більшості з подібних проблем з потенцією цілком можна було б уникнути, якби чоловіки вчасно зверталися до лікаря, регулярно проходили профілактичні огляди і були більш розбірливим і обачним в інтимних зв'язках. Велика частина статевих проблем, у тому числі і знижена потенція, безпосередньо пов'язані з хронічним запаленням в області передміхурової залози або зниженням кількості гормонів (особливо тестостерону та інших андрогенів).

Сьогодні розлади в інтимній сфері, пов'язані з інфекціями і запальними процесами в простаті, стали дуже актуальною проблемою андрології. Їм присвячуються конференції, симпозіуми, а фармацевтичні компанії трудяться над розробкою ліків, від яких втрачена потенція буде відновлюватися. Якщо раніше, ще в кінці минулого століття, простатит був долею чоловіків похилого віку, то сьогодні він вже нерідко виникає у хлопців, яким не більше 20-25 років. Це стає реальною проблемою.

Чому потрібно лікувати простатит?

Простатит відносять до гострим або хронічним, уповільненим інфекційних процесів, що призводить до порушення будови і функціонування органу. З огляду на те, що простата іменується другим серцем чоловіка, стає зрозуміла ступінь серйозності проблеми. Якщо простатит не лікується належним чином, його мінімальні прояви ігноруються, через кілька років чоловік стикається з статевим безсиллям і проблемою безпліддя. А це причина порушень інтимного життя, розладу в сім'ї і самотності, психологічних проблем. Все це перетікає в депресію, яка тільки посилює проблеми.

Простатит, окрім наявності неприємних симптомів і проблем із сечовипусканням, в залежності від того, в якій формі і в якій стадії він виявляється, може формувати ще й масу ускладнень. Особливо лякає чоловіків ймовірність розвитку імпотенції, формування безпліддя і пов'язані з ним інтимні розлади. Для сильної статі похід до лікаря з такою проблемою — це додатковий психологічний стрес, зізнатися в своєму статевому безсиллі для них дуже складно. Але важливо розуміти, що простатит таке ж захворювання, як і всі інші, він сьогодні цілком активно і ефективно лікується, повертаючи радість життя і повноцінну потенцію. І далеко не у всіх випадках потрібно довго приймати ліки або робити операцію, проводитиме хворобливі або неприємні маніпуляції. На початкових етапах простатит швидко усувається за допомогою короткого курсу терапії.

Функції простати: виробництво гормонів в екстрених випадках

Функции простаты: производство гормонов в экстренных случаях

Для чоловіка простата є однією з найважливіших залоз, вона дозволяє йому бути чоловіком у всіх сенсах цього слова. Перш за все, вона не дає розповсюджуватися інфекції вглиб малого таза, будучи природним бар'єром на його шляху. Крім того, вона справляє особливу рідину, яка робить сперму чоловіка функціонально активної та здатної до запліднення. Але особливо важлива її функція щодо чоловічих гормонів. Коли чоловічі гормони виробляються в достатній кількості, вони активно регулюють роботу всієї статевої системи в цілому, і активність простати, зокрема. Якщо ж формується дефіцит чоловічих гормонів, особливо якщо це тестостерон, простата починає активно продукувати їх, щоб хоча б частково відновити їх баланс в організмі. Якщо ж функції простати порушені, це незмінно впливає і на чоловічі гормони: їх кількість знижується, що незмінно відбивається на статевих здібностях сильної статі.

Крім даної проблеми, ускладненнями простатиту можуть стати також запальні процеси в області сечового міхура або уретри, а також розростання тканин залози з розвитком аденоми простати або ракові її трансформації.

Звідки в простаті інфекція?

Інфекція розвивається в простаті, якщо в неї потрапляють віруси або мікроби. Вони можуть проникнути в неї висхідним шляхом з уретри, при зараженні інтимними інфекціями (гонорея, хламідіоз, герпес і інші), а також можуть заноситися зі струмом лімфи або крові. Однак здоровий організм активно пригнічує розвиток інфекції, тому провокуючими факторами для простатиту можна вважати травми промежини, загальне переохолодження тіла або проблеми з гормонами.

У молодих людей типова і гостра, і хронічна інфекція, а мінімальні ознаки простатиту можна виявити у 40% чоловіків у репродуктивному віці. У міру старіння відсоток розвитку хронічної патології зростає: до 60% літніх людей після 55-60 років мають прояви уповільненого запалення простати.

Коли потрібно лікування і ліки?

Когда нужно лечение и лекарства?

Будь-які прояви дискомфорту в інтимному області повинні стати приводом для того, щоб звернутися до лікаря. Лікар за результатами обстеження визначить активність процесу і те, які ліки потрібні для придушення запалення. Гостре запалення зазвичай лікується ліками антимікробної (або противірусної) спрямованості, а також протизапальними препаратами. Хронічне запалення може мати на увазі прийом ліків курсами, які тривалий час, щоб допомогти якнайшвидшому придушення запалення і усунення інфекції. У деяких випадках ліки не дають ефекту, особливо на тлі гіперплазії простати, і тоді можуть знадобитися більш радикальні методи терапії.

Оставить комментарий