Антибіотик при пневмонії у дорослих

Антибіотик при пневмонії у дорослих

Антибіотик при пневмонії у дорослих є основною частиною лікування, якщо захворювання має бактеріальну природу. Перше, що необхідно зробити при пневмонії — це позбутися від збудника хвороби, для чого на основі проведених досліджень і стану здоров'я пацієнта призначаються конкретні антибактеріальні препарати.

Принципи застосування антибіотиків при пневмонії

Антибіотик при пневмонії у дорослих є лише складовою частиною загального лікування. Вибір групи антибактеріальних препаратів будується на підставі результатів бактеріального посіву мокротиння в лабораторних умовах. Після того, як збудник визначено, проводиться проба його чутливості до антибіотиків різного дії.

При виявленні пневмонії лікування антибіотиками будується на наступних принципах:

  • До визначення типу збудника та призначення конкретних засобів застосовують антибіотики широкого спектру дії в дозуванні, що дозволяє створити постійну концентрацію лікарського засобу в крові.
  • При виявленні атипової пневмонії антибіотики широкого спектру поєднують зі спеціалізованими препаратами, що містять кларитроміцин, або з Сумамед (діюча речовина азитроміцин).
  • Лікування пневмонії у дорослих найчастіше передбачає застосування декількох антибактеріальних ліків в поєднанні з іншими препаратами, що допомагають усунути запалення і позбутися від мокротиння.
  • У разі зростання температури вище 38 ° С застосовують жарознижуючі засоби.
  • При діагностиці важкої форми захворювання лікування доповнюють інгаляціями кисню.

Вищеописана схема лікування доповнюється дієтою, заснованої на великій кількості білків і вітамінів для заповнення сил хворого. Поради лікарів включають і щоденне вживання великої кількості рідини у тому, щоб знизити рівень інтоксикації організму.

Як довго потрібно приймати антибіотики

Які антибіотики при пневмонії будуть найбільш ефективними — визначається на основі лабораторних аналізів. Призначаються лікарем препарати приймають до стабілізації температури плюс ще три дні. Тривалість курсу антибіотиків в разі важкої пневмонії може становити до 6 тижнів. Якщо поліпшення в цей період не настає, потрібне коригування курсу.

Приймати антибіотики без консультації з лікарем не рекомендується, оскільки він не тільки призначає конкретний препарат, а й визначає його дозування і період застосування. Недостатня дозування препарату, як і переривання курсу антибіотиків, найчастіше призводить до розвитку стійкості до даного медикаменту у бактерій, що істотно ускладнює подальше лікування.

використані джерела
  • Пульмонологія / Под ред. А. Г. Чучалина. — 2014
  • Клінічна фармакологія / Под ред. Кукеса В.Г .. — 2006
  • Community-acquired pneumonia: An overview. / Mandell LA. // Postgrad Med .. — 2015. — Aug; 127 (6)
  • Community acquired pneumonia in general practice / Bogner J, Gillissen A. // MMW Fortschr Med .. — 2014. — Oct 23; 156 (18)

Оставить комментарий