Геморой 1 стадії, геморой першої

Геморой 1 стадії

Геморой 1 стадії у багатьох випадках протікає практично непомітно, або хворі не надають належного значення його проявів. Іноді, навіть помітивши проблему, люди просто соромляться йти з нею до лікаря, вважаючи її надто інтимного. Це призводить до того, що захворювання починають лікувати вже в запущеній стадії. А адже саме в цьому періоді активне лікування і зміни в способі життя можуть назавжди позбавити вас від такого делікатного захворювання.

перші симптоми

Зазвичай геморой першої стадії проявляє себе дискомфортом в області прямої кишки, відчуттям неповного випорожнення кишечника і стороннього предмета в ньому. Крім цього, можуть проявлятися неприємні відчуття, свербіж в ділянці анального отвору, що призводить до мимовільного почісування промежини. Виникнення сверблячки відбувається з причини неповного змикання області анального сфінктера, якому заважають збільшені гемороїдальні вузли. Вузли утворюються в області розширених гемороїдальних вен в прямій кишці як результат застою в них крові. Поступово розміри цих вузлів збільшуються.

тривожний знак

Ознакою того, що у вас може бути геморой 1 стадії, є виділення крові з ануса. Спочатку вона може бути у вигляді невеликих крапель на поверхні фекалій або на туалетному папері. Це відбувається як результат стоншування стінок вен і виділення крові в місцях травмування їх щільними каловими масами. Найчастіше кров в стільці або на папері провокується при наявності закрепів. Вони збільшують тиск в прямій кишці і всередині вен, що призводить до травмування стінок судин і кровотечі.

Також одним із симптомів ранніх стадій геморою може стати і сам запор, стілець затримується пацієнтом свідомо в силу виникнення неприємних відчуттів в прямій кишці при дефекації або після неї.

Що робити?

При підозрі на геморой в початковій стадії варто змінити свій спосіб життя і, переборовши сором, відвідати лікаря-проктолога. В цьому періоді лікування геморою буде найпростішим і швидким. Перш за все, потрібен критичний перегляд способу життя в бік більшої рухливості і правильне харчування. При повноцінному раціоні, в якому багато клітковини і продуктів для регуляції моторики, а також при фізичних навантаженнях зникають запори, що само по собі вже полегшує перебіг геморою. А ось від прийому проносних варто відмовитися, це не лікування запору, а тільки його збільшення за рахунок звикання до препаратів.

Важливо дбати про гігієну промежини, після дефекації корисно підмивання анальної області холодною водою. Покращують тонус і кровообіг прохолодний місцевий душ: просто направте струмінь води зі звичайного душа в область промежини на кілька хвилин.

При необхідності медикаментозного лікування лікар підбере вам місцеву терапію у вигляді ректальних свічок. Вони мають протизапальну, знеболюючу або кровоспинну ефектами. Їх застосують курсами під контролем лікаря. Можуть також застосовуватися мазі і креми для періанальної області, що володіють подібними зі свічками ефектами.

використані джерела
  • Клінічна хірургія. Національні керівництва. / Под ред. В.С. Савельєва, А.І. Кирієнко. — 2013
  • Сучасні концепції патогенезу і лікування геморою / Рівкін В. Л. // Медична рада. — 2013. — 02.фев

Оставить комментарий