Самий інтимний чоловічий масаж: міфи і факти

Самий інтимний чоловічий масаж: міфи і факти

зміст
 • Пальцеве ректальне обстеження
 • Пальцевий ректальний масаж простати
 • Топ-5 міфів про масажі простати
  • Масаж простати цікавий тільки чоловікам нетрадиційної орієнтації
  • Масаж простати корисний для потенції
  • Пальцевий ректальний масаж лікує простатит
  • Масаж простати лікує від гикавки
  • Масаж простати можна робити вдома самостійно

Тема пальцевого ректального обстеження, а особливо масажу простати — тим же самим пальцем в тому ж самому місці, розбурхує уяву чоловіків, які раніше не стикалися з цією процедурою. Ті ж, хто вже поимел такий досвід, в більшості своїй погоджуються з необхідністю його проведення. MedAboutMe розбирався в нюансах самого інтимного і самого чоловічого методу діагностики.

Пальцеве ректальне обстеження

Пальцевое ректальное обследование

Дана процедура має на увазі те, що лікар вивчає анатомічні особливості простати пацієнта власним пальцем в стерильній рукавичці, попередньо змазаним в вазеліновій олії. Процедуру проводять в одному з двох найбільш поширених положень:

 • пацієнт лежить на правому боці, зігнувши коліна і підвівши їх до живота;
 • пацієнт стоїть на ліктях і колінах.

Інші положення — стоячи або в приседе на корточках — застосовуються рідше.

У нормі простата за розмірами не перевищує плід каштана. Уролог в ході пальцевого ректального обстеження без зусиль дістає до її верхньої межі. При цьому чітко визначаються 2 частки передміхурової залози з вираженою борозенкою між ними.

При простатиті розмір органу збільшується, він набрякає, дотик до неї викликає хворобливі відчуття. У міру розвитку хвороби змінюється щільність і обриси простати, консистенція її тканин на дотик, чіткість або розмитість кордонів, хворобливість, симетричність часток і ступінь вираженості борозенки, наявність різних утворень, (пухлин, кіст, каменів), а також стан сусідніх лімфовузлів — і орієнтується лікар при постановці діагнозу.

Пальцевий ректальний масаж простати

Пальцевый ректальный массаж простаты

Отже, в ході обстеження лікар приходить до певних висновків про стан здоров'я передміхурової залози. А в процесі масажу він вже впливає безпосередньо на організм пацієнта.

Зазвичай процедуру проводять при повному сечовому міхурі — це покращує контакт з простатою. Тиск на залозу залежить від того, наскільки вона щільна: чим вище щільність, тим сильніше доктору доводиться тиснути на неї. Важливий момент: якщо дії доктора болять, треба обов'язково повідомити йому про це. Неприємні відчуття є варіантом норми, але болю бути не повинно — або вона є діагностичною ознакою.

Крім того, масаж простати заборонений в наступних випадках:

 • простатит і будь-які інші інфекційні захворювання в гострій стадії;
 • камені в передміхуровій залозі;
 • пухлини простати;
 • тріщини анального проходу і прямої кишки.

Так що ж тоді таке — масаж простати? Метод діагностики або лікувальна процедура? Він може бути і тим, і іншим, в залежності від лікарської необхідності.

Масаж простати проводиться, якщо є необхідність в отриманні секрету (соку) простати для проведення лабораторного аналізу. Наприклад, багато захворювань сечостатевої сфери у представників сильної статі протікають змазано і зовні схожі один на одного. Іноді саме аналіз секрету простати дозволяє поставити точний діагноз.

Крім того, недавні дослідження показали, що масаж простати підвищує вірогідність дослідження на простатспецифічний антиген (ПСА) — маркер онкологічних захворювань передміхурової залози. Після процедури масажу рівень ПСА в сироватці крові протягом наступних 10 хвилин зростав і досягав своїх пікових значень через годину. Аналогічна ситуація спостерігалася і з деякими білками, які також аналізуються в ході діагностики раку.

Якщо масаж простати призначається як терапевтична процедура, то слід розуміти: один сеанс проблему не вирішить. Після нього частину симптомів може зникнути на кілька годин або днів, а потім з'явитися знову. Зазвичай курс складається з 8-12 сеансів з періодичністю в 1-3 дня. Але експерти вказують на те, що якщо курс триває вже кілька місяців, а помітного полегшення немає — має сенс змінити метод лікування.

Топ-5 міфів про масажі простати

Топ-5 мифов о массаже простаты

Масаж простати цікавий тільки чоловікам нетрадиційної орієнтації

Дані опитувань і аналіз статистики відвідувань урологів стверджують, що 70% чоловіків, що віддають перевагу жінок в статевому плані, вже проходили або розглядали саму можливість проведення масажу простати. Так що інтимні нахили тут ні до чого — роль грає виключно наявність у людини передміхурової залози.

Масаж простати корисний для потенції

З моменту появи даної процедури в арсеналі медиків їй приписували різні ефекти. У тому числі вважалося, що вона покращує кровообіг статевих органів і, відповідно, підвищує якість ерекції. Є навіть думка, що десь там, в районі простати, розташована чоловіча версія «точки G», і якщо її знайти, то оргазм у чоловіка буде довше і яскравіше. Насправді, однозначних висновків з приводу користі ректального пальцевого масажу для потенції і підвищення якості статевих контактів немає. Досліджень, які б це незаперечно доводили, не проводилося, або їх результати були не настільки очевидні. Лікарі дотримуються тієї точки зору, що масаж простати може:

 • Зменшувати хворобливість еякуляцій — за рахунок ліквідації застою секрету в репродуктивній системі чоловіка.
 • Зменшувати прояви еректильної дисфункції — не у всіх випадках, але шанси є, особливо якщо використовувати цей метод в поєднанні з іншими методиками: медикаментами, имплантами і т. П.

Пальцевий ректальний масаж лікує простатит

Це міф. По-перше, в гострій стадії захворювання дана процедура заборонена. По-друге, масаж передміхурової залози не є ліками, сам процес запалення слід лікувати ліками, які зменшують запальний процес і знищують збудника хвороби.

Але полегшення процедура може принести. Збільшилася в розмірах простата передавлює сечовипускальний канал, в результаті чого пацієнт страждає від порушень сечовипускання. Масаж дозволяє зменшити набряк і відновити відтік сечі.

Масаж простати лікує від гикавки

Ви не повірите, але це не міф! Одне з перших наукових повідомлень на цю тему з'явилося ще в кінці 1980-х років в авторитетному науковому журналі. Лікар повідомляв про те, як йому вдалося позбавити він гикавки, яка тривала вже кілька днів, свого 27-річного пацієнта — саме за допомогою пальцевого ректального масажу. І до сих пір з'являються все нові і нові повідомлення медиків про успішне лікуванні даним методом пацієнтів, які страждають від важкої безперервної гикавки. Характерно, що в більшості випадків у них також було захворювання шлунково-кишкового тракту. Зрозуміло, що ситуація повинна бути досить серйозною, щоб був привід застосовувати пальцевий ректальний масаж. Крім того, у всіх описаних випадках процедура проводилася за згодою пацієнта. Але, як вказують автори статей, що випробували його на практиці, краще такий масаж, ніж медикаменти.

Масаж простати можна робити вдома самостійно

В принципі так, можна. Але не потрібно. Ризик погіршити свій стан шляхом невмілого, але енергійного масажу, досить високий. Грубе виконання процедури може призвести до набряку, які перекриє уретру. Як результат, людина отримає розладсечовипускання.

80% опитаних американок вважають, що чоловіки повинні отримувати насолоду від масажу простати і були б не проти допомогти їм в цьому. Популярністю користуються різні гаджети, призначені для електростимуляції простати, а також для підвищення інтимного різноманітності. Однак, як показує лікарська практика, і в цьому випадку краще обговорити можливість і нюанси застосування електронних пристроїв з урологом або андрологів. В іншому випадку також висока вірогідність погіршення стану пацієнта.

З тієї ж причини не рекомендується довіряти свою простату рукам людини, що не має медичної освіти.

висновки
 • Пальцеве ректальне обстеження — досить поширена і інформативна діагностична процедура.
 • Масаж простати може проводитися як з метою діагностики, так і з лікувальною метою. У західних країнах лікарі його не особливо вітають.
 • Лікувальний ефект масажу передміхурової залози науково не підтверджений. Тому розраховувати тільки на даний метод не можна — зазвичай його призначають в сукупності з іншими видами терапії.

пройдіть тест

Чи немає у вас простатиту?

Чи немає у вас простатиту? Американська асоціація урологів розробила інтернаціональний тест симптомів простатиту, скорочено IPSS. Його питання допоможуть вам визначити, чи немає у вас збільшення простати, а також можуть стати хорошою підготовкою для візиту до лікаря.

використані джерела
 • Урологія. Національне керівництво. Короткий видання / За ред. Н. А. Лопаткіна. — 2013
 • Ефективність фізіотерапевтичного лікування хронічного бактеріального простатиту / Боков Олексій Іванович, Забєлін Максим Васильович, Кизласов Павло Сергійович // Урологічні відомості. — 2016. — 6 (1)

Оставить комментарий