Тривожні симптоми розвитку кісти яєчника у жінок

Тривожні симптоми розвитку кісти яєчника у жінок

зміст
 • 1. Болі внизу живота
 • 2. Часті позиви в туалет
 • 3. Хворобливі відчуття в області живота
 • 4. Підвищений метеоризм
 • 5. Кров з піхви
 • 6. Нудота і блювання
 • 7. Підвищена чутливість грудей
 • 8. Болісний менструальний цикл
 • 9. Болі в кишечнику через розвиток кісти
 • 10. Проблеми з харчуванням

Кіста яєчника зовні нагадує наповнений рідиною мішечок (від 1 до 20 см в діаметрі), прикріплений до одного з яєчників. Вона утворюється, якщо фолікул, де розвивається жіноча статева клітина, що не розривається, а наповнюється рідиною і залишається в яєчнику. Найбільш часті фактори ризику розвитку цієї хвороби: куріння, зайва вага, тривала відсутність вагітності, відмова від грудного вигодовування, прийом деяких ліків. Багато кісти яєчника не проявляються будь-якими симптомами і пропадають самостійно. Але іноді їх розвиток вимагає пильного контролю і медичної допомоги. Перерахуємо десять ознак цього захворювання, які не можна ігнорувати.

1. Болі внизу живота

1. Боли внизу живота

Одні з основних показників кісти в яєчнику — больові відчуття внизу живота або нижній частині спини. Кіста поступово зростає і викликає тупий біль, а при розірваної кісті можуть відчуватися дуже сильні, гострі болі внизу живота. Часто жінки такі відчуття ігнорують і пов'язують їх з наступаючою менструацією або кишковим розладом. Але якщо біль не припиняється протягом тривалого періоду і стає тільки сильніше, то необхідно негайно звернутися до лікаря.

2. Часті позиви в туалет

Необхідність частого відвідування туалету відносять ще до одного поширеній ознакою кісти яєчника. У таких випадках позиви до сечовипускання стають частішими, ніж зазвичай. Збільшена в кілька разів кіста тисне безпосередньо на сечовий міхур, і з цієї причини місткість його зменшаться. Іноді сечовипускання при цьому супроводжується больовими відчуттями, а в сечі в невеликих кількостях виявляється кров. Для того щоб підтвердити або спростувати діагноз, потрібно поговорити з лікарем.

3. Хворобливі відчуття в області живота

Через зростання кісти яєчника, з'являється тиск в області живота. Це провокує болі в черевній, або тазової області. Якщо кіста досягла великих розмірів, навіть незначний дотик до живота викликає сильні больові відчуття. Найчастіше ця ознака проявляється у жінок в період менопаузи. Крім цього, нерідко відчувається біль вчасно інтимної близькості. Такі симптоми характерні не тільки при кісті яєчника, але і в разі інших не менш серйозних захворювань. Визначити справжню причину допоможе лікар.

4. Підвищений метеоризм

Здуття живота досить часто супроводжує період місячних, тому жінки не звертають на це особливої ​​уваги, приймаючи це нездужання за ознака менструального циклу, переїдання, розлад шлунка. Однак метеоризм і здуття теж відносять до симптомів кісти яєчника і деяких інших більш серйозних захворювань. Зростаюча кіста займає багато місця в черевній порожнині, через що з'являється відчуття здуття і переповненості живота. Якщо ж метеоризм зберігається тривалий час (наприклад, на протязі декількох тижнів), то варто сходити в лікарню і обстежитися.

5. Кров з піхви

5. Кровь из влагалища

Коричнево-бурі виділення або рідина, схожа на застояну кров, нерідко з'являються при розриві кісти. Іноді кісти розриваються без больових відчуттів, і жінки сприймають незначні виділення і кров з піхви як безпечний симптом закінчення або початку менструації. Але якщо при цьому ще підвищується температура, шкірні покриви помітно бліднуть, тиск падає, з'являються напади нудоти і блювоти, то потрібно терміново викликати швидку допомогу.

6. Нудота і блювання

Вони дуже часто супроводжують вагітність, але нерідко можуть вказувати і на наявність кісти яєчника. Нудота буває явною ознакою вже розірваної кісти яєчника. З неї рідину виливається в черевну порожнину, через що розвивається запальний процес. Це тягне за собою почуття нудоти і блювоти. Якщо вони не припиняються тривалий час і при цьому супроводжуються больовими відчуттями внизу живота або в тазі, то краще здати аналізи на визначення кісти яєчника.

7. Підвищена чутливість грудей

Нерідко на додаток до нудоти з'являється підвищена чутливість молочних залоз, така ж, яка часто буває при вагітності. Як правило, вона зберігається постійно, а проявляється періодами. Кіста яєчника викликає певні гормональні зміни в організмі жінки, провокуючи даний симптом. Нерідко його ігнорують, адже незначні болі і підвищена чутливість в грудях можливі і перед менструацією. Якщо ж подібні відчуття доповнені іншими перерахованими тут симптомами, то не варто виключати наявності в організмі кісти.

8. Болісний менструальний цикл

Рясний і надмірно хворобливий менструальний цикл теж може сигналізувати про кісті яєчника. Нерідко при цьому захворюванні спостерігаються рясні кровотечі під час місячних, що супроводжуються інтенсивними болями в області таза. Велика крововтрата тягне за собою анемію. Щоб їй запобігти, при аномальному менструальному циклі краще поговорити з лікарем і з'ясувати причини такого явища.

9. Болі в кишечнику через розвиток кісти

9. Боли в кишечнике из-за развития кисты

Больові відчуття в кишечнику можуть виникнути через тиск на нього переповненій кісти. Залежно від сили тиску проявляється больовий синдром. Біль в кишечнику може бути як гострою, так і ниючий. Якщо ж вона стає постійною і сильною, то важливо звернутися до лікаря і пройти обстеження, щоб виключити ризик виникнення кісти яєчника або інших небезпечних захворювань.

10. Проблеми з харчуванням

У жінок з кістою яєчника нерідко виникають проблеми з харчуванням. Наприклад, якщо раніше вона дуже любила добре і ситно поїсти, то раптом раптово може відчути різку втрату апетиту. Це частий симптом як кісти яєчника, так і багатьох інших хвороб. Коли активно розвивається кіста, вона сильно тисне на травні органи, і в них зменшується місце для їжі і, в свою чергу, пропадає бажання поїсти. Втрата апетиту призводить до зниження ваги, анемії і втрати сил, тому на такий симптом важливо звернути пильну увагу.

використані джерела
 • Гінекологія. Національне керівництво / За ред. Г. М. Савельєвої, Г. Т. Сухих, І. Б. Манухина. — 2013

Оставить комментарий